Plébániai hirdetések – ápr. 21-28. (húsvét nyolcada)

Köszönjük a testvéreknek, hogy a húsvéti szent három nap magyarhertelendi szertartásain szép számmal megjelentek! Külön köszönet azoknak akik segítettek, hogy ünneplésünk méltó legyen!

Köszönjük a tartós élelmiszer felajánlott adományokat! A jövő héten kezdjük el szétosztani a rászorulók között.

Húsvéthétfőn 8.00 órakor Kishajmáson, 9.30-kor Mecsekszakálon és 11.00 órakor Magyarhertelenden lesz szentmise.

Szerdán, április 24-én:
*Reggel Abaligeten nem lesz csendes imádság!
*17.00 órakor esti imádság (vesperás) lesz Magyarhertelenden.
* 18.00 órakor Bibliaóra Magyarszéken.

Csütörtökön, április 25-én, 7.00 órakor Magyarhertelenden szentségimádást tartunk papi és szerzetesi hivatásokért fohászkodva.

Pénteken, április 26-án, 19.00 órakor ifjúsági hittan lesz Magyarszéken a Plébánián.

Jövő vasárnap, április 28-án, az Isteni Irgalmasság vasárnapján:
*8.00 órakor Mecsekpölöskén és Barátúron;
*9.30-kor Felsőmindszenten, Magyarszéken és Tekeresen;
*11.00 órakor Magyarhertelenden és Abaligeten lesz szentmise vagy igeliturgia.
Mecsekpölöskén, Felsőmindszenten, Magyarszéken és Magyarhertelenden búzaszentelés is lesz.
+Vasárnap délután 17.00 órakor Magyarhertelenden a Fény útját járjuk. Ez az ezredforduló óta ismertté vált imaforma, amelyben a kereszút 14 állomásához hasonlóan a Krisztus feltámadását követő 14 állomásról emlékezünk meg, tudatosítva, hogy nem a halálé az utolsó szó. Alkalmas idő esetén a szabadtéri keresztút útvonalán haladunk, a postától indulva, eső esetén a templomban. Mind a helyieket, mind a más falubelieket örömmel várjuk!