Máriagyűdi Gyalogos Zarándoklat – máj.11.

Az üldözött keresztényekért ajánlják fel máriagyűdi zarándoklatukat a pécsi egyházmegyében élő hívek május 11-én. Bárki csatlakozhat a Pécs és Máriagyűd közötti gyalogos és kerékpáros zarándoklathoz, amelyet a gyűdi szabadtéri oltárnál 15.00 órakor kezdődő szentmise zár le.

A Magyarszéki és Abaligeti Plébánia is részt vesz a zarándoklaton. Kérjük, aki részt szeretne venni a zarándoklaton április 30-ig jelentkezzen: hittanosaink hitoktatójuknál, felnőttek a plébánián.

*Gyalogos csoportunkat Pécstől Rosner Zsolt atya vezeti.
*Sárszegi Judit hitoktató révén a kerékpáros zarándokcsoportba lehet bekapcsolódni Pécs-Kertvárostól. A Pécsre való bejutásban minden segítséget köszönettel veszünk.

*Az iskolás gyermekekkel és kísérőikkel a Túrony-Máriagyűd közötti szakaszon csatlakozunk a zarándokokhoz. Utazás Túronyig és Máriagyűdről haza busszal a plébánia szervezésében.
Tervezett indulás Mindszentgodisáról 9.15, Magyarszékről 9.30. Várható hazaérkezés 17.00-18.00 között.
Az 1-2. osztályosok felnőtt kíséretével vehetnek részt a zarándoklaton. A gyerekek zarándoklatának vezetője Hegedűs-Bús Natália hitoktató (30/511-7808).

További részletek itt: