Plébániai hirdetések – máj.12-19. (húsvéti idő, 4. hét)

Május 15-én, szerdán reggel 6 órakor Abaligeten csendes imádság lesz az iskoláért!

17 órakor esti imádság (vesperás) lesz Magyarhertelenden. 18 órakor bibliaóra Magyarszéken.

Szerdán 18 órakor Abaligeten a Faluházban Balogh Farkas Csaba műszaki kapcsolattartó vezetésével tájékoztatást kaphatunk az abaligeti templom felújításával kapcsolatosan.

Csütörtökön 7 órakor Abaligeten tartunk szentségimádást papi és szerzetesi hivatásokért fohászkodva.

A 14.30 kor kezdődő gyászmisével, majd temetéssel veszünk végső búcsút Rapp Emiltől Magyarhertelenden.

Pénteken 17 órakor bűnbánati liturgia lesz Barátúron, 19 órakor ifjúsági hittan Magyarszéken.

Jövő vasárnap 8 órakor Egyházbéren és Kovácsszénáján, 9.30-kor Magyarszéken, Tekeresen és Kisbesztercén, 11 órakor Abaligeten és Magyarhertelenden lesz Szentmise vagy igeliturgia.

Alsó tagozatos hittanosainknak augusztus 12-16 között napközis tábor lesz Abaligeten, a felsősöknek pedig augusztus 26-30 között Püspökszentlászlón. Részletekért keressék munkatársainkat!

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia megrendülten értesült a Húsvétvasárnap, Srí Lankán történt terrorcselekmények híréről és együttérzését fejezi ki az áldozatok hozzátartozói felé.

A Püspöki Konferencia Állandó Tanácsa arról döntött, hogy június 9-ig, Pünkösdvasárnapig bezárólag gyűjtést hirdet testvéreink megsegítésére és a károsodást szenvedett templomok helyreállításának támogatására az alábbi bankszámlaszámon keresztül:

Magyar Katolikus Püspöki Konferencia, 11100104-18181490-14000003.

Külföldről az alábbi IBAN számra lehet utalni: HU 70 1110 0104 1818 1490 1400 0003 (SWIFT kód: CIBHHUHB). /CIB Bank Zrt. 1027 Budapest Medve utca 4-14./

Kérjük a híveket és minden jószándékú embert, hogy nagylelkű adományaikkal segítsék keresztény testvéreinket és imáikban emlékezzenek meg az áldozatokról és családjaikról.