Plébániai hirdetések – jún.9-16. (évközi idő, 10. hét)

Szerdán, június 12-én:
*reggel 6.00 órakor Abaligeten csendes imádság lesz az iskoláért;
*17.00 órakor esti imádság (vesperás) lesz Magyarhertelenden;
*18.00 órakor bibliaóra Magyarszéken.

Csütörtökön, június 13-án, 7.00 órakor Abaligeten tartunk szentségimádást papi és szerzetesi hivatásokért fohászkodva.

Pénteken, június 14-én, 17.00 órakor indul a gyalogos zarándoklat a papszentelésre Mecseknádasdról. A zarándoklat állomásai:
– Indulás: Mecseknádasd, Árpádkori templom 17:00
– Püspökszentlászló (10 km): itt 20:00-kor püspöki mise a szentelendőkért, éjfélig pedig szentségimádást is tartunk, ami után szállást tudunk biztosítani (saját hálózsák szükséges!)
– Még 20 km Pécsig.
Bármely szakaszon szabadon be lehet csatlakozni!

Szombaton, június 15-én:
*8.30-kor lesz a Szent Mária Magdolna Általános Iskola tanév végi hálaadó szentmiséje Abaligeten.
*Délelőtt 10.00 órakor kezdődik a papszentelés Pécsett a Székesegyházban. Imádkozzunk az újonnan szenteltekért!
*14.00 órakor Ligeten lesz búcsú.

Jövő vasárnap, június 16., Szentháromság ünnepe:
*8 órakor Husztóton;
*9.30-kor Magyarszéken, Kisbesztercén (búcsú) és Tekeresen;
*11.00 órakor Abaligeten és Magyarhertelenden lesz szentmise vagy igeliturgia.
Kisbesztercén ezen a vasárnap lesz a búcsú, a magyarszéki szentmise előtt gyónási lehetőség lesz.

+Már most hirdetjük, hogy egyházközségeink közösen ünneplik Krisztus Szent Teste és Vére, Úrnapja ünnepét, június 23-án, vasárnap 9.30-kor Godisán (rossz idő esetén Magyarszéken).

+Június 29-én 19.00 órakor Dr. Udvardy György megyéspüspök úr szentmise keretében áldja meg a megújult abaligeti plébániatemplomot.

+Táboraink:
*Alsó tagozatos hittanosainknak augusztus 12-16. között napközis tábor lesz Abaligeten.
*A felsősöknek pedig augusztus 26-30. között Püspökszentlászlón. Részletekért keressék munkatársainkat!

+Plébániai Buszos Zarándoklat Máriagyűdre
Augusztus 18-án mindannyian Máriagyűdre, az Egyházmegye fogadalmi ünnepére megyünk. Csak a karmelita kolostorban és az orfűi kápolnában lesz szentmise plébániáinkon a nővéreknek és a nyaralónak.
Máriagyűdön egész napos program vár minket 9 és 15 óra között. A búcsúi szentmisét Dr. Udvardy György megyéspüspök mutatja be. Indulás reggel busszal; a felszállás több ponton lesz lehetséges.
Jelentkezni szervezőnknél, Denkingerné Magdinál, valamint a plébánia elérhetőségein Hóbár Csabánál lehet az útiköltség, 2.000 Ft befizetésével. 18 éves korig ingyen jöhetnek a jelentkezők.

+A kármelita nővérek kápolnájában hétköznap 8.00, vasár- és ünnepnapokon pedig 11.00 órakor van szentmise.