Plébániai hirdetések – szept.15-22. (évközi idő, 24. hét)

Szerdán, szeptember 18-án:
*Reggel 6.00 órakor csendes imádság lesz az iskoláért Abaligeten;
*Délután 17.00 órakor esti imádság (vesperás) lesz Magyarhertelenden;
*Este 18.00 órakor Bibliaórát tartunk a magyarszéki plébánián.

Csütörtökön, szeptember 19-én, 16.30-kor szentségimádás lesz Abaligeten, papi és szerzetesi hivatásokért fohászkodva.

Pénteken, szeptember 20-án, 17.00 órakor bűnbánati liturgia lesz Magyarszéken a búcsúra való készület jegyében.

Vasárnap, szeptember 22-én, évközi 25. vasárnap, ekkor kezdjük a tíz alkalomból álló Család-Ünnep sorozatunkat plébániáinkon.
Misejárataink segítségével három korcsoportban várjuk hittanosainkat, szüleikkel és minden templomba járóval együtt.
A gyerekeket játékokkal és szentségfelkészítő-kurzusokkal várjuk, a felnőtteket beszélgetésre várjuk a keresztény hitről, illetve imaórára. Utóbbi program a templomban lesz 10.00 órától, a többi a katolikus iskolában 9.45-től. Szentmisére 11.00 órára várunk mindenkit a templomba, ahol 10.00 órától gyónási lehetőség is lesz.
Aki kocsival érkezik, kérjük, hogy ha lehet, lent parkoljon a faluközpontban, mert fent a templomnál kevés hely van. Ezen a hétvégén nem tartunk máshol szentmisét, sem igeliturgiát. Részletes program

+A kármelita nővérek kápolnájában hétköznap 8.00, vasár- és ünnepnapokon pedig 11.00 órakor van szentmise.

+Szeptember 27-29. között a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia intézményei Katolikus Társadalmi Napok, röviden Kattárs elnevezésű rendezvényükön várják Pécs belvárosában, 14 helyszínen, 37 sátorral, 25 színpadi produkcióval, 110 változatos programmal, beszélgetésekkel, tevékenységüket, mindennapjaikat és céljaikat bemutató munkatársakkal és ismertetőkkel az érdeklődőket, azaz minket is. Az esemény programjáról tájékozódhatunk a közösségi médiában: https://kattars.hu/

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.