Húsvétvasárnap – Győztünk! (Jn 20, 1-9)

Győztünk!
Jn 20,1-9

Amikor kosárlabdázásból hazaérkeztem Jakab fiam mindig megkérdezte: „Győztünk?” Nem azt, hogy „ki győzött?”, vagy „győztetek-e?”, netán „győzött-e a csapat, amelyikben játszottál?”. Nem, mindig és következetesen így: „Győztünk?”

Húsvét éjszakáján Krisztus legyőzte a halált. Nem azért, hogy megmutassa, ilyet is tud, hanem személyesen értem is és érted is. Már nem uralkodik rajtunk sem a bűn, sem a halál. Szabadok vagyunk a jóra, a szépre és az értékesre. Egészen különös módon, valamennyien szívünk mélyén hordozzuk a feltámadás örömét. Sokszor megérint bennünket a feltámadt Jézus, hogy nekünk is legyen bátorságunk feltámadni… odafordulni valakihez, kimondani azt a szót amivel új lendületet vesz kapcsolatunk, hozzálátni annak a problémának a megoldásához amit hosszú ideje halogatunk, megújulni és hűségesnek lenni. Elfordulni a haragtól, a reménytelenségtől és az elkeseredéstől. Hinni, hogy a szeretet erősebb a halálnál, hogy a feltámadás számunkra is valósággá válhat!

Ezen az éjszakán, bár érdemünk nincs benne, de Isten irántunk tanúsított szeretetéből, Krisztussal mi is GYŐZTÜNK!

Feltamadt-kep-2020apr

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.