Húsvétkedd – Vége! (evangélium)

Igenaptár-napi olvasmányok

Vége!
Jn 20,11-18

A szomorúság ideje elmúlt! A fájdalom helyén az üres sír és az isteni közreműködést igazoló tanúk, az angyalok vannak. Az angyalok először Mária Magdolna szomorúságának okát kérdezik? A jelek és az angyalok előkészítik a vigasztalást, amit maga Jézus hoz.

Amikor Isten valami újat hoz az életünkbe mi még gyakran a régit keressük, azt siratjuk. Jézus átéli tanítványai küzdelmét, keresését és szomorúságát és segítségünkre siet. Ő maga közeledik hozzánk, Ő ismerteti meg magát, mikor nevünkön szólít. Arra hív, hogy hagyjuk el a magunkba fordulást és a reményvesztettség sírját, a bénító sötétség sírját és jelenlétének bizonyosságával induljunk el a világosság, az élet, a közösség felé.

Mária Magdolnával át kell hangolódnunk az örömre és hírül kell vinnünk testvéreinknek, hogy a szomorúság idejének vége! Krisztus feltámadása újjáteremtett mindannyiunkat!

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.