Húsvétcsütörtök – Más szemmel (evangélium)

Igenaptár-napi olvasmányok

Más szemmel
(Lk 24,35-48)

Az emmauszi történet folytatása… hasonló szerkezettel. A tanítványok nem ismerik fel Jézust, ő magyarázza az írásokat, szemükről lehull a fátyol és mindet más szemmel látnak. Pál apostol megvakul a Jézussal való találkozáskor, s csak megkeresztelkedésekor kapja vissza, vagy inkább kap új látást.

A tanítvány más szemmel néz, hiszen a Mester is máshogy lát. Látja Zakeusban, vagy éppen a bűnös asszonyban az értékest,a szeretetre méltót, a vallási elit képviselőiben a meszelt sírokat. Más szemmel nézi Pétert; azt mondja: kőszikla vagy! Hol volt még Péter akkor? De Jézus már látta!

Az evangélium nem más nézőpont, hanem más szem. Ha Isten örömhíre megérinti a szívünket nem arra leszünk képesek, hogy más nézőpontból is nézzük a dolgokat, hanem más szemmel. Jézuséval, aki a szívek legmélyére lát; látja a bűnben a hiányt,  a bűnösben a szerethetőt, a tragédiában Isten jelenlétét.

Találkozz Jézussal és láss más szemmel!

Human-eye-2020apr

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.