Húsvétszombat – Menjetek! (evangélium)

Igenaptár-napi olvasmányok

Menjetek!
(Mk 16,9-15)

Sohasem volt könnyű dolog a hit. Húsvét után az apostolok nem hisznek azoknak, akik a feltámadásról beszélnek. Sem Mária Magdolnának, sem az emmauszi tanítványoknak. Úgy tűnik a hit a találkozásból fakad, amiben felismerjük, hogy akivel találkoztunk legyőzte a bűnt és a halált.

Nekünk sem könnyű, újra és újra meg kell küzdenünk a hitünkért… szemben a reménytelenséggel, a hitetlenséggel, a találkozás megkopott emlékével. Talán Jézus azért jelent meg végül a tanítványok közösségének, hogy biztosítsa őket, hogy ha együtt vannak, ott van köztük és majd az éppen erősebb hitűek emlékeztethessék a mélyponton lévőket a találkozásra.

A találkozás nem csak megváltoztat, hanem meg is mozdít! „Menjetek!” – mondja Jézus – „….az egész világra”. Hihetetlen, hogy ha az evangélium jelenvalóvá válik a családomban, kisközösségeinkben akkor eljut az egész világra. Pedig így van!

Erősítsük meg egymást és halljuk meg Jézus szavát! Menjetek!

go-together

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.