Csütörtök, húsvéti idő, 2. hét – Akarsz élni? (evangélium)

Igenaptár-napi olvasmányok

Akarsz élni?
(Jn 3,31-36)

A világban sok minden formál ránk igényt és mindegyik mintha teljesen, 100 %-ban akarna. A munkahely, a feladatok, a háztartás, az autó, a nyaraló a kitudja még micsoda. Minden maximális figyelmet igényel, odafigyelést és gondoskodást. Mindeközben könnyen rabjává válunk annak, amit látunk, érintünk, birtoklunk vagy éppen „elveszítjük a fonalat” és rossz helyre kerülnek a súlypontok.

Keresztelő János, miután elmondja, hogy ő „csak” előfutár és nem ő a messiás, egy másik igazságra emlékezteti tanítványait, a fentvalókra irányítja figyelmüket. „Aki felülről jön…”

Az én éltemben mi az, ami felülről való és mi az, ami nem? Mihez kell ragaszkodni és mit elengedni? Mire érdemes energiát fordítani és mire nem? Válaszaimban ott van-e Isten vagy sem? Megtehetem, hogy kizárom, de tudnom kell, hogy „aki nem hisz, nem látja meg az életet!”

Isten a teljes életet kínálja. Akarsz (vele) élni?

shutterstock_755528605-1000x744

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.