Szombat, húsvéti idő, 4. hét – „Mutasd meg…!” (evangélium)

Igenaptár – napi olvasmányok
„Mutasd meg…!”
(Jn 14,7-14)

Az utolsó vacsorán mondott beszédében Jézus felkészíti tanítványait a nélküle való életre. Ennek fontos része, hogy saját titkába, az atyával való kapcsolatába vonja és hívja őket.

A tanítványok sok mindent nem értettek…még mi sokkal később is csodálkozva és sokszor értetlenül állunk Jézus tanítása előtt. Az Atyáról azonban úgy beszélt, hogy vonzóvá tette alakját szemben az írástudók magyarázatával. Sőt, Jézus be is mutatta az Atya kilétét.

Jogos Fülöp kérése….milyen jó lenne látni az Atyát. De Jézus válaszában arra utal, hogy ahogy Őt megismertük, amit belőle láttunk-tudunk az az Atya. Földi életünk ideje pedig a hit ideje.

Ha az Atyát akarom látni, Jézushoz kell mennem… „Mutasd meg…” elsősorban önmagad. S akkor látni fogom az Atyát is és részese lehetek annak a szoros köteléknek ami az Atya és a Fiú között van. Ráadásként pedig ott találom a Szentlelket is.

Kalandra fel!

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.