Húsvét 5. vasárnapja – Alice csodaországa (33. zsoltár)

Igenaptár – napi olvasmányok
Alice csodaországa
(33. zsoltár)

Alice körül egyszer csak minden megvátozik. Találkozik Nyúllal, akinek zsebórája van, meg a Kalapossal, Borsos hercegnővel, teázik Április bolondjával, összekülönbözik Szívkirállyal, Szívkirálynővel és kártya hadseregükkel. Fura és hóbortos világba csöppen, ahol minden, ami valódi, valószínűtlennek tűnik.
A mese pedig csupa valódi szereplőt takar – görbe tükörből nézve. A fantasztikus díszlet, az értelmetlen okoskodások, az ostoba kalamajkák mögött egyedül a szív gondolatja mutatkozik meg a maga valójában.
A zsoltáros is a szívével lát, és a történelem nagy filmhíradójának kockáit pergetve, ő az Istent kutatja, aki “az igazságot és a törvényt szereti”, és akinek “irgalma betölti a földet.”

Ma nyissunk be mi is egymás csodavilágába, mulassunk egymás hóbortjain, és ne bosszakodjunk. Eközben kutassuk Jézust, aki az atyai házba vezető úttá lesz számunkra.

alice

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.