Csütörtök, húsvéti idő, 5. hét – Örülj! (evangélium)

Igenaptár – napi olvasmányok
Örülj!
(Jn 15,9-11)

Isten örömre hívott bennünket! Mindannyiunkat!

Jézus ebben a beszédében kibővíti a szőlőtőről mondott hasonlatát. A tanítványok feladata nem csak az, hogy át kell venni és tovább kell vinni jézus életét és tanítását, hanem – és ez a legfontosabb – „meg kell maradni szeretetében.” Ott kell lenni Isten életében!

Mindezt azért mondja el nekünk, hogy az Ő öröme bennünk legyen. Jézus öröme, hogy teljesítette a küldetését, megtette az Atya akaratát és ezzel megmaradt szeretetében. Ezt az örömöt akarja átadni tanítványainak. Nem az egyszerű, gondtalan, hanem az Istenben megélt életet, ami mindennel képes megbirkózni.

Életünk mércéje nem a siker, nem az elért eredmények, hanem, hogy megmaradtam-e Isten szeretetében. Tudtam-e az Ő szemével nézni önmagamra?  Tudtam-e hűséges és állhatatos lenni ott, ahová Isten állított?

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.