Szombat, húsvéti idő, 5. hét – Jó helyen vagyunk? (evangélium)

Igenaptár – napi olvasmányok
Jó helyen vagyunk?
(Jn 15,18-21)

János evangélista a „világ” kifejezéssel azokat illeti akik elutasítják Krisztus evangéliumát,  ellenségesen viseltetnek követői iránt. Az egész evangéliumon végighúzódik ez a az ellentét…a „világ fiai” szemben a „világosság fiaival”. A Szentírás, különösen az újszövetség több helyen Istent, mint világosságot, fényt mutatja be. A világosság fiai tehát Isten választottai.

Jézus Krisztus személye kulcskérdés. A hívők Krisztusért szeretik egymást, a világ Krisztus miatt gyűlöli őket. A világ szereti övéit, vagyis azokat, akik igazodnak hozzá. Jézus azonban kiválasztotta övéit a világból, rájuk hagyta Örömhírét, hogy abból-azzal éljenek. Ettől lesznek mások, sokszor ellenségek a világ szemében.  Mert aki megismeri az evangéliumot mindenre annak fényében tekint. Így lehet az, hogy a világ szemében értékes dolgok értéktelenek a tanítványok szemében és viszont.

Amikor a tanítványokat szereti a világ, jusson eszünkbe, hogy Jézust gyűlölte és megölte.

Jó helyen vagyunk?

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.