Urunk mennybemenetele – Elment, hogy visszajöjjön! (evangélium)

Igenaptár – napi olvasmányok
Elment, hogy visszajöjjön!
Mt 28,16-20

Jézus feltámadása után negyven napig még együtt volt tanítványaival, utána elment velük Jeruzsálem határába, egészen Betánia közelébe, s miközben beszélt hozzájuk, egyszer csak látták, hogy felemelkedik, és egy pillanat alatt egy felhő eltakarja Őt. Ők meg néztek felfelé, de nem látták. Azóta emberi szem nem láthatta Jézust.

Jézus nem azért ment a mennybe, mert megunta  az itt létet, vagy mert mindent rábízott tanítványaira és Ő meg felülről nézi, hogy boldogulnak egyedül.

Hazatért. Vissza ahhoz, aki küldte és ahonnan jött, oda „ahova való”. Az eredeti létmódjába. És kijelölte számunkra is a célt. A tanítványok képe mutatja  a keresztény ember „alapállását”: két lábbal a földön állva, szemünket az égre emelve. Valahogy ezt kéne megtanulnunk, amíg visszajön Jézus! Mert a mennybemenetelnek ez is fontos üzenete. Előre ment, ott vár minket és visszajön!

felhok

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.