Kedd, húsvéti idő, 7. hét – Gombászni (68. zsoltár)

Igenaptár – napi olvasmányok
Gombászni
68. zsoltár
A gomba a szegények eledele, hallottam a minap egy cigányasszonytól. Amint engedi az idő, eső után sokan kelnek útra a baranyai aprófalvak lakói közül, hogy kiegészítsék gombával az asztalukra kerülő ételt.
A zsoltáros hasonlóképpen ott áll az esőben a háza eresze alatt, és gyönyörködik az ömlő égi áldásban, ami ételt és italt ad a szegény nincstelennek. “Isten, gondját viselted a szegénynek”, szólítja meg az Urat a zsoltáros, és a pazar bőségben lehulló csapadékból arra következtet, hogy “Isten hordoz minket” minden szükségünkben. Sőt, “a mi Istenünk szabadító Isten, Ő az Úr, az Úr a halálból is kivezet.”
Azaz Isten gondoskodó jóságának nincsen határa, ha rábíztuk az életünket, akkor minden nyomorúságból kiszabadít bennünket, még a halálból is.
Ezzel a csodálatos végkövetkeztetéssel tekintsünk ma nyomorúságainkra, és bízzuk magunkat teljes bizalommal a szerető Isten bölcsességére.

mti123

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.