Plébániai hirdetések – 2020. aug. 30.

Kedden 8.30-kor az abaligeti iskola fakultatív Veni Sancte szentmiséje lesz. Mindenkit várunk szeretettel Szent Mária Magdolna közbenjárását kérve a tanulókért, tanáraikért és családjaikért.

Szerdán Abaligeten 6 órakor csendes imádság lesz az iskoláért, 17 órakor Magyarhertelenden esti imádságot végzünk áldoztatással. 18 órakor bibliaóra lesz a magyarszéki plébánián.

Csütörtökön 10.30-kor gyászmisét mondunk Kovács Ilonáért Magyarhertelenden. Ezt követően veszünk búcsút tőle a temetőben. Godisán 14 órakor gyászmisét mondunk Orsós Józsefért. Ezt követően veszünk búcsút tőle a temetőben. Magyarszéken újra indulnak a szentségimádások papi és szerzetesi hivatásokért 16.30-kor a plébániatemplomban közös imádsággal, szükség esetén gyóntatással.

Pénteken 16.30-kor Bánoson bűnbánati liturgia lesz.

Szombaton 10 és 15 óra között a szeptember 27-én elsőáldozó gyermekek második lelki napja lesz a magyarszéki plébánián. 15.30-kor Abaligeten esküvő lesz. 18 órakor Mecsekrákoson előesti szentmise lesz.

Jövő vasárnap 8 órakor Bakócán szentmise lesz keresztelővel. 9.30-kor Magyarszéken Veni Sancte szentmise lesz diákok keresztelőjével. Ugyanekkor Magyarhertelenden szentmise, Kisbesztercén igeliturgia lesz. 11 órakor Abaligeten kérjük az Atyaisten gondoskodását iskolás gyermekeinkre a szentmise keretében.

Plébániáink zarándoklatot hirdetnek szeptember 19-re a Kalocsai Székesegyházba és a Hajósi Kegytemplomba. Részvételi díj 5.000 Ft (Anyagi ok senkit ne tartson vissza, jelentkezzen és segítünk!) Diákoknak ingyenes! Várjuk jelentkezésüket!

A kármelita nővérek kápolnájában hétköznap 8, vasárnap 11 órakor van szentmise.

Idén szeptember 6-án ünnepli a magyaregregyi kegyhely a búcsúját. Az ünnepi szentmisét 10 órakor dr. Kvanduk Frigyes általános helynök mutatja be. A szentmise keretében helynök úr megáldja a felújított kegyhelyet. Mindenkit várnak az ünnepi alkalomra szeretettel!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.