Plébániai hirdetések – 2021. július 11.

Szerdán reggel 6 órakor csendes imádság lesz az iskoláért az abaligeti templomban. Magyarhertelenden 17 órakor esti imádságot éneklünk.

Szombaton 17 órakor Kovácsszénáján, 18.15-kor Kisbesztercén, 19.30-kor Tekeresen lesz igeliturgia. Vasárnap 8 órakor Magyarhertelenden, 9.30-kor Magyarszéken,11 órakor Abaligeten lesz igeliturgia.

Augusztus 15-én Máriagyűdre zarándoklatot, a szeptemberi Család-Ünnep helyett a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra zarándokcsoportot indítunk: a fiatalokat szeptember 10-12. között egész hétvégére hívjuk, elsőáldozóinkat és a családokat szeptember 11-ére a Margit-szigeti Családi napra és a Kossuth téri szentmisére, minden templomba járót pedig a szeptember 12-én Ferenc pápával ünnepelt Hősök terei záró szentmisére várjuk. Az Eucharisztikus Kongresszusra bérmálkozó fiataljainkat, elsőáldozóinkat, hittanosainkat térítésmentesen visszük el. Hittanosaink szüleit szeptember 11-én 2.000 Ft/fő kedvezményes áron, a pápalátogatásra jelentkezőket 5.000 Ft/fő mérsékelten támogatott áron tudjuk utaztatni. Máriagyűdre 3.000 Ft/fő mérsékelten támogatott áron tudunk eljutni. Kérjük, július 15-ig jelentkezzenek zarándoklatainkra!

Augusztus 1-vel Felföldi László megyéspüspök úr főtisztelendő Mátyás Imre eddigi tamási plébánost nevezte ki magyarszéki és abaligeti plébánosnak. Imre atyát jól ismerjük, hiszen tizenöt éven át szolgált Komlón. Fogadjuk őt szeretettel! Rosner Zsolt atyát Szigetvárra küldte a megyésfőpásztor plébánosnak. Foglaljuk őt is imáinkba.