Elsőáldozás

2020. őszén kétéves elsőáldozási felkészítőt indítunk a plébánia Család-Ünnep rendezvénysorozata keretében.

A 2020/2021-es tanév időpontjai:
szeptember 20., október 18., november 22., december 13., 2021. január 10., február 7., március 28., április 25., május 9. és június 6.

Ezeken az alkalmakon a részvétel kötelező. Ugyanezekre az alkalmakra hívjuk a felkészülést tavaly elkezdett, leendő elsőáldozóinkat is.

A felkészítőkre és a 11.00 órai szentmisékre ingyenes misebuszt indítunk. Részletes menetrend.

*Az alkalmakra a szülőket, nagyszülőket is hívjuk minden templomba járóval együtt. Számukra beszélgetést szervezünk hitünkről, de egy imaórát is tartunk ezzel párhuzamosan.
*A szentségfelkészítőkre jelentkezett gyerekek szüleinek háromszor (11.22, 02.07, 06.06) szervezünk külön beszélgetést, melyben a családi élet kihívásaival foglalkozunk.

Az elsőáldozási felkészítőre a 3. vagy magasabb osztályt kezdő diákokat várjuk, akkor is, ha még nincsenek megkeresztelve. Keresztelésük az első felkészülési év húsvétján (2020. tavasz) történik majd meg.

bérmálkozási felkészítőre a 7. vagy magasabb osztályt kezdő, elsőáldozott hittanosainkat várjuk.

Az elsőáldozási és bérmálási felkészítőre jelentkezni a kitöltött jelentkezési lap leadásával lehet!
Jelentkezési határidő: szeptember 20.