“Lélekerősítő” telefonos szolgálat

 Pécsi Egyházmegye idei mottójának fényében: „Jó reménységet ajándékozott nekünk az Isten.” (2Tessz 2,16) szeretnénk ebben a megpróbáltatásos helyzetben elindítani a „Lélekerősítő” telefonos beszélgetések lehetőségét mindazok számára, akik ezt igénylik. A telefonhívásokat a Püspökség Portája fogadja (0036 72 513 030-as telefonszámon) 9.00–12.00 óra és 15.00–19.00 óra között, s a beosztás szerint kapcsol egy atyát vagy szakembert.

Ezek a beszélgetések minden bizonnyal konkrét megvalósulási formái lesznek Ferenc pápa azon kérésének, hogy az imádság mellett, a közelség, a gyengédség, a meghallgatás és az együttérzés gesztusaival segítsük egymást, különösen a nehéz helyzetben lévőket.

Kórházi betegellátást a Kórházlelkészség diszpécser szolgálatán keresztül lehet kérni a 0036 30 702 0133– as telefonszámon.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.