Húsvéthétfő- Mi a különbség a két kép között?

Mi a különbség a két kép között?
Ugye ismerős játék? Ezt a játékot játssza velünk Máté evangélista. Két csapat indul. Mindkettő a sírtól. Mindkettő Jeruzsálembe. Mindkettő siet. Mindkettő remeg. Mindkettő hírt visz az ismerősöknek. Mindkettő hír az elhengerített kőről szól, az Úr eltűnt testéről, az otthagyott gyolcsleplekről. Mindkettő kudarc: nem tudtuk megkenni/ nem tudtuk megőrizni. Akkor mi a különbség? Asszonyok és katonák. És még?
Mi a különbség? A különbség abban van, hogy az asszonyok elkezdtek látni a szívükkel. A végtisztesség, szokások megtartása helyett távlatok vonzásába kerültek. A tönkrement, letaposott, eltört mögött egy másik, egy új élet körvonalai sejlettek föl előttük. A katonák csak a tönkrementet látták, amihez a főpapok ideológiát gyártottak. Dezinformáció. Emberi fáradozás. Míg az asszonyok, majd az apostolok a Feltámadott Jézus köré gyűltek, és az ő mondatai szerint kezdtek élni. Felismerték benne a jövendölések Messiását, aki az élet útját mutatja nekünk. “Ezt a Jézust támasztotta fel Isten.” Ez a mi hitünk és húsvéti örümünk.
Látod már, amit ők megláttak? Na, és mi a különbség?

különbseg

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.