Péntek, húsvéti idő, 2. hét – Százszorszép

Igenaptár-napi olvasmányok

Százszorszép

Amikor Jézus ötezer embert etet meg öt kenyérrel, akkor sokan azon morfondíroznak, vajon, hogyan csalogatta elő az emberek tarisznyájából az ennivalót, és hogyan vette rá őket, hogy osszák meg egymással. Pedig a történet sokkal egyszerűbb. És nem arról szól, hogyan lett ennyi kenyér, hanem arról, hogy akik ettek, mind jóllaktak, és az új Izrael tizenkét törzse, az egyház számára is maradt tizenkét kosárral, hogy jóllakjon nemzedékeken át.
Jézus körül nem arról szólnak többé a kérdések: “Mi történt?”, hanem hogy “Mi történik velem, ha Vele vagyok?” Erre felel a kenyérszaporítás története: Jézus megsokszorozza azt, amim van. Ha öt kenyerem van, ötezer ember lakik jól. Feltéve, ha Jézusnak adom mind. Mert megáldja és szétosztja, amim csak van.
Így kaphatta a nevét a százszorszép is, ez az egyszerű kis növény; hálásan megsokszorozva ontja virágait, mert mindenestül Istené.

Te mit adsz ma Neki?

1024px-Bellis_perennis_macro

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.