Szombat, húsvéti idő, 2. hét – Munkatársat keresek! (evangélium)

Igenaptár-napi olvasmány
Munkatársat keresek!
(Mk 16,15-20)

Valakivel az első és az utolsó találkozás fontos mérföldkő. Pontosan emlékszünk a legapróbb részletekre is. Ugyan így voltak a tanítványok is, akik számára ugyan olyan meghatározó volt az utolsó találkozás Jézussal, mint az első. Ezen az utolsó találkozáson kapják az apostolok azt a küldetést, amelynek én is részese vagyok: továbbadni az örömhírt, reményt és gyógyulást vinni a világba. S mindezt annak biztos tudatában, hogy Jézus velünk van.

Megrendítő valóság, hogy Jézus esendő emberekre bízza az evangéliumot, azt akarja, hogy mi képviseljük őt a világban. Mi esendők, hűtlenek, sebzettek. Isten hatalma nyilvánul meg abban, hogy a hitetlen, gyenge tanítványok igehirdetése erővé válik az emberek életében és kétségtelen jeleket hagy maga után.

A küldetés, a feladat ma is ez. Ehhez keres Jézus ma is embereket! Nincs szükség szakirányú végzettségre, gyakorlatra, refererenciákra! Tiszta szív kell csak hozzá és egy mustármagnyi hit. A jutalom pedig… Jézus és az örök élet!

munkatars-570x350

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.