Húsvét 3. vasárnapja – Azért jött, hogy velünk legyen! (evangélium)

Igenaptár-napi olvasmányok
Azért jött, hogy velünk legyen!
(Lk 24,13-35)

Az emmauszi tanítványok története talán a legszebb húsvéti történet. Két reményvesztett tanítvány elhagyja csalódottságának helyszínét. Valami újra vágynak, ami nem fáj annyira, mint a múlt. Út közben beszélgetnek, választ keresnek a történtekre, meg akarják érteni a helyzetüket.

Annyira elmélyednek a válasz keresésében, hogy nem ismerik fel a hozzájuk csatlakozó Jézust. Szívük keménysége talán azt jelenti, hogy nem tudnak a megszokottól eltérő megoldást elfogadni. Hányszor zárkózom én is magamba pörgetve a problémát nem látva, hogy Jézus itt jön mellettem. Velünk járja az utat… Ha úton vagyunk, ha nem állunk meg, velünk jön. Hagyja, hogy elmondjuk a fájdalmunkat, elmagyarázza a titkokat és hagyja, hogy meghívjuk magunkhoz ha esteledik, ha körülöttünk minden sötét.

„Bement hát, hogy velük maradjon” (Lk 24,29). A legfontosabb üzenet, hogy Jézus velünk járja az utat! Mindegyiket. Akármerre is járunk. Sőt, azért jött, hogy velünk legyen!

Emmauszi-2020apr

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.