Csütörtök, húsvéti idő, 3 hét – Fontos vagy (66. zsoltár)

Igenaptár-napi olvasmányok
Fontos vagy nekem
(66. zsoltár)
Tudatos választás a 66. (65.) zsoltár az etióp kincstárnokról szóló olvasmányhoz: az idegen előkelő úr megállítja élete kocsiját, meghívja Fülöp diakónust, hogy szálljon be, és magyarázza el neki Izaiás jövendölésének értelmét. Ettől kezdve kocsija/élete a keresztény közösség helyévé válik. Azonosul Krisztussal, a jövendölések Messiásával, és megkeresztelkedik. Így válik a kincstárnok a zsoltáros megénekelte nagy világ képviselőjévé, aki Istent dicséri.
Mert a kincstárnok és a zsoltáros is megtapasztalta, hogy a világ folyását nem a gazdagok szabják, nem azok, akik fegyvereket, drogot, információt, embereket, országokat adnak el és vesznek meg, hanem a Teremtő Isten, aki azt mondta neked: “Fontos vagy nekem.” Mert az Isten csodát tett veled, hogy ma itt vagy, és ezt olvasod. Hogy bízol és örülsz. Hogy lemosod a szürkeséget minden nap munka után az arcodról. Mert Isten meghallgatott téged. Ő, az Isten, Jézusban közel jött hozzád. Megszólított téged, és ettől értelmet nyert minden. Mert a hatalmasok sok gonoszat tesznek, de Krisztus értelmet adott örömödnek, szenvedésednek. “Életet ő ad lelkünkbe, s lábunkat nem hagyja meginogni.” Ő a csodája a terveknek, tetteknek, reményeknek, emlékeknek. Ekkora szépséget nem lehet magamban tartani… kibuggyan, kilövell belőlem, mint a gejzír, “jertek, halljátok: elbeszélem, mily nagy csodákat tett vélem.”

Hát mondd el, ki az a Jézus, aki azt mondja neked: “Fontos vagy nekem.”?

fontosvagy

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.