Szombat, húsvéti idő, 3. hét – Mész vagy maradsz? (evangélium)

Igenaptár – napi olvasmányok
Mész vagy maradsz?
(Jn 6,60-69)

Amikor Jézus saját testét örök életet adó kenyérnek nevezte, még a tanítványai között is vitát és zúgolódást váltott ki. „Kemény beszéd…” (Jn 6,60) mondták.

Valóban Jézus beszélt keményen? Vagy inkább a hallgatóságot „bántotta” a szokatlanul őszinte szó? Jézus mindig az Atya akaratát teljesítette és az ember üdvösségét kereste. Mindkettőt megalkuvás nélkül. Talán a játszmák, kiskapuk és magalkuvásokhoz szokott hallgatóság volt túl „puha” az igazsághoz? Amikor valaki szokatlanul őszintén és egyenesen beszél, nemde megüti a fülünket és úgy érezzük „kemény szavakat használ”? Már akkor sokan visszahúzódtak…a kenyérszaporítás után inkább általános jólétet vártak, mint követésre szóló meghívást.

Jézus rákérdez a legszűkebb tanítványi körére is: „Ti is el akartok menni?” (6,67) De ez a néhány ember minden esendősége és gyengesége ellenére megérzi, hogy nincs más út, csak Jézus. Senki más nem tudja azt a teljességet, azt az életet megadni, amire vágynak, csak Ő.

Az igazság sosem egyértelmű, mindig van akinek túl kemény. De ide-oda lavírozni nem lehet. Dönteni kell…
Mész vagy maradsz?

photo-1484950763426-56b5bf172dbb

Kép forrása: https://jezsuita.hu/jezsuita-nyolcas-2018-augusztus-26/

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.