Kedd, húsvéti idő, 5. hét – Béke? (evangélium)

Igenaptár – napi olvasmányok
Béke?

(Jn 14,27-31a)

Izajásnál, Jeremiásnál és Ezekielnél a Messiás eljöveteléhez kapcsolódó központi fogalom a béke. A Messiás a béke fejedelme lesz, akiben visszatér a paradicsomi állapot.
Nem véletlen mondja Jézus: „Békességet hagyok rátok. Az én békémet adom nektek.” Mielőtt eltávozik, búcsúbeszédében egyértelművé akarja tenni, hogy Benne teljesedet be mindaz, amit évszázadok óta vártak.
Valamennyien békére vagyunk. Viszont újra meg újra azzal szembesülünk, hogy a saját erőnkből el nem érhetjük. Ezért gyakran erőszakkal, sokszor háborúval akarjuk megszerezni. Most egy jó nagyot odavágunk és utána jó lesz; egy kis erőszak, de majd béke lesz…de így sose lesz.
A békét nem tudjuk „csinálni” csak elfogadni.
Jézus kínálja, a döntés a Te kezedben!
pipiacs-2020maj

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.