Szombat, húsvéti idő, 6. hét – Hogy teljes legyen örömötök! (evangélium)

Igenaptár – napi olvasmányok
Hogy teljes legyen örömötök!
Jn 16,23b-28

Mindnyájan vágyunk az örömre és szinte azonnal megszólít bennünket az evangéliumban ez a rész: „hogy örömötök teljes legyen!” (16,24). Mintha Jézus nem is az akkori hallgatóságnak címezte volna szavait, hanem egyenesen nekünk. Nekünk, akiknek az „Isten, egyház, papok, mise,perselypénz, stb” egy kalap alá esik és sok minden eszünkbe jut róla csak nem az öröm.

Keserűségeink, ürességünk, elégedetlenségünk mintha arra utalna, hogy ez a tartós, teljes öröm hiányozna az életünkből.  Jézus ezért bíztatja tanítványait. Egyrészt arra, hogy vegyék észre, van minek örülni! De lássák meg ezt is, hogy a teljes örömöt nem önmagukban találják. Sokszor nehézségek és kihívások könnyei mögött rejlik az öröm igazi oka. Hisz a teljes öröm nem megtalálható, hanem megadatik.

Ma feltűnik, hogy van minek örülni? És, észrevettem már, hogy Ki ad nekem örömöt?

Jézus azt akarja, legyen MA is teljes örömötök!

unnamed

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.