Kedd, húsvéti idő, 7. hét – „Az örök élet az, hogy megismerjenek téged”

Igenaptár – napi olvasmányok
„Az örök élet az, hogy megismerjenek téged”

Jn 17,1-11a

János evangéliumában az utolsó vacsora leírása liturgikus menetben áll előttünk. Fontos része a megtisztulás (lábmosás), a tanítás és most befejeződik egy mindent átfogó imádsággal. Az evangélista a megváltás egész misztériumát akarja megmutatni.

Csak az Atya képes életet adni. Csak ő képes megoldást adni az ember két nagy ellenségével szemben. Jézus legyőzte a bűnt és a halált, így egyik sem uralkodik már felettünk. Isten szeretetével lehajol hozzánk, hogy megmutassa nekünk az örök élet titkát, Jézus megváltó titkát.

Hitünk nem egyszerűen igazságok halmaza vagy erkölcsi tanítás. Személyes kapcsolat az Atyával, a Fiú által a Szentlélekben. Aki ennek a kapcsolatnak a részese lesz, megismeri az atyát és örök élete van.

Miért érnénk be kevesebbel?

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.