Krisztus Király Vasárnapja – Mit teszek érted, báránykám?

elmélkedés a vasárnapi szentírási szakaszokhoz

Jó pásztorként gondot viselek rád. Figyelek arra, hogy a különböző fajta füveket, amelyek óvják az egészséged, erőssé tesznek, váltakozva, arányosan legelhesd, és sose olyat, ami árt. Figyelek arra, hogy a déli hőségben itató mellett pihenhess árnyékos ligetben. Figyelek arra, hogy estére visszaérjünk a karámhoz, hogy biztonságban leheveredhess, és ha ez mégse sikerül, akkor én virrasztok és vigyázok rád, hogy Te társaiddal összebújva alhass. Tudom, hogy társaságra vágyol, ezért beszélek hozzád. Tudom, hogy a delelőn elfáradván felüdülni vágyol, ezért furulyázom neked. Tudom, hogy ha lemaradsz a többiektől, annak oka van, ezért megvizsgállak, bekötözlek, s ha kell, a vállamon viszlek. Mindent tudok rólad. Mindig arra sarkallak, hogy erősödjél és egészséges legyél. Akkor is, ha panaszosan bégetsz. Akkor is figyelmetlenül elkóborolsz. Akkor is, ha riadtan a többiek közé bújsz vagy dacosan menekülsz előlem. Én akkor is ott vagyok veled. Veled és minden egyes társaddal. Ezt kérem tőled is; hiszem, “amikor megtetted ezt egynek e legkisebb testvéreid közül, nekem tetted.”
Így egy nyáj leszünk és egy pásztor, és a pokol kapui nem vesznek erőt rajtunk. Végül, “mint utolsó ellenséget, a halált semmisítem meg”, amikor meghalok érted szeretetből. Mert mindenemet neked adom, mintha az Atyámnak adnám, “hogy Isten legyen minden mindenben.”

És te mit teszel Érte?

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.