Nagypéntek – csodálkozás és csodálat

“Mi történt azokkal az emberekkel, akik néhány nap leforgása alatt képesek Jézus hozsannázása után azt kiabálni, hogy “keresztre vele”? Mi történt? Azok az emberek csodálták Jézust, de nem engedték, hogy Jézus csodálkozást váltson ki bennük; a csodálkozás viszont nyitott marad a másikra, az ő újdonságára…

Csodálkoznunk kell, meglep minket Jézus, mert megaláztatás útján jut a dicsőségbe. Úgy győzedelmeskedik, hogy elfogadja a fájdalmat és a halált, amelyet mi – a csodálat és siker hatása alatt – elkerülnénk…

Szeretete megközelíti gyengeségeinket, olyan mélyre hatol, ahol a legjobban szégyenkezünk. És most már tudjuk, hogy nem vagyunk egyedül: Isten velünk van minden sebünkben, minden félelmünkben: nem a bajé, nem a bűné az utolsó szó! Isten győz, de a győzelem a kereszt fáján keresztül elérhető.” (Ferenc pápa)

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.