Plébániai hirdetések – 2021. június 13.

Szerdán reggel 6 órakor csendes imádság lesz az iskoláért az abaligeti templomban. Magyarhertelenden 17 órakor esti imádságot éneklünk.

Szombaton Abaligeten 9 órakor a ballagó évfolyam hálaadó szentmiséje lesz. 16 órakor Barátúron szentmise, 17 órakor Magyaszéken esküvő, 18 órakor Husztóton, valamint 19 órakor Kovácsszénáján szintén szentmise lesz.

Az Évközi 12. Vasárnapon 8 órakor Magyarhertelenden,9.30-kor Magyarszéken, 10.30-kor Ligeten lesz igeliturgia. 8 órakor Bakócán, 9.30-kor Tekeresen, 11 órakor Abaligeten szentmise lesz, Bakócán keresztelővel.

A kármelita nővérek kápolnájában hétköznap 8, vasárnap 11 órakor van szentmise.

Augusztus 15-én Máriagyűdre zarándoklatot, a szeptemberi Család-Ünnep helyett a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra zarándokcsoportot indítunk: a fiatalokat szeptember 10-12. között egész hétvégére hívjuk, elsőáldozóinkat és a családokat szeptember 11-ére a Margit-szigeti Családi napra és a Kossuth téri szentmisére, minden templomba járót pedig a szeptember 12-én Ferenc pápával ünnepelt Hősök terei záró szentmisére várjuk. Kérjük, jelentkezzenek zarándoklatainkra.

Abaligeten:

Az abaligeti templom villamoshálózatának mérőhely-szabványosítására szervezett gyűjtésünket befejeztük. Az adományozók nagylelkűségét köszönjük, a munkát megrendeltük.

Barátúron és Magyarhertelenden:

A barátúri orgona tisztítására, hangolására és sípjainak javítására gyűjtést indítottunk. Eddigi adományaikat köszönjük, még 170.000 Ft hiányzik. Szeretném kérni további nagylelkű támogatásukat a magyarszéki plébánia számlájára történő utalással vagy személyes befizetéssel.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.