Plébániai hirdetések – 2021. július 18.

Szerdán reggel 6 órakor csendes imádság lesz az iskoláért az abaligeti templomban. Magyarhertelenden 17 órakor esti imádságot éneklünk.

Szombaton 16.30-kor Ligeten, 18 órakor Bakócán, 19.30-kor Bánoson lesz szentmise. Bakócán Szent Anna-búcsút tartunk. Vasárnap 8 órakor Magyarhertelenden lesz szentmise keresztelővel, 9.30-kor Magyarszéken,11 órakor pedig Abaligeten. Itt Szent Mária Magdolna-búcsú lesz. A búcsúhoz kapcsolódóan Bakócán és Abaligeten falunapot tartanak, amelynek keretében Kéméndi Tamás (harmonika) és Solymosi Péter (trombita) közreműködésével 13 órakor a bakócai templomban, 19 órakor a Four Bones (rézfúvós) Quartet előadásában az abaligeti templomban szombaton komolyzenei hangverseny lesz. Mindkét koncertre várjuk a kedves érdeklődőket! A hétvégén mindenütt Szent Kristóf-napi kocsi-megáldást tartunk a szentmisékhez kapcsolódóan.

A kármelita nővérek kápolnájában hétköznap 8, vasárnap 11 órakor van szentmise.

A mai nappal lezárjuk a jelentkezéseket buszos zarándoklatainkra. Kérjük az érdeklődőket legkésőbb holnapig jelentkezzenek a plébánia mobilszámán Hóbár Csabánál!

Augusztus 1-vel Felföldi László megyéspüspök úr főtisztelendő Mátyás Imre eddigi tamási plébánost nevezte ki magyarszéki és abaligeti plébánosnak. Imre atyát jól ismerjük, hiszen tizenöt éven át szolgált Komlón. Fogadjuk őt szeretettel! Rosner Zsolt atyát Szigetvárra küldte a megyésfőpásztor plébánosnak. Zsolt atya a következő hétvége és július 31-e szentmiséin búcsúzik a templomközösségektől. Imre atya augusztus 1-én mutatja be első szentmiséit plébániáink híveiért.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.