A szentmisék rendje

A szentmiséken (M) Rosner Zsolt plébánossal, igeliturgiákon (I) Hóbár Csaba abaligeti lelkipásztori munkatárssal, valamint Lőrincz Péter tanár úrral találkozhatnak.

A Pécsi Egyházmegye területén a másfél méteres védőtávolság megtartása és a védőmaszk viselése az áldoztatók, papok, és a hívek számára egyaránt ajánlott. További intézkedésig fennmarad templomainkban a szenteltvíztartók üresen tartása, és az Oltáriszentség kizárólag kézbe történő kiszolgáltatása.

M= szentmise, I= igeliturgia, B= bűnbánati liturgia, Gy=gyóntatás, Sz=szentségimádás

május 14.
17.00 Orfű, templom, az Öröm útja-imádság

május 15.
16.00 Kishajmás M
17.00 Egyházbér M

május 16. Mennybemenetel Vasárnapja
08.00 Bakóca M
08.00 Magyarhertelend I
09.30 Tekeres M
09.30 Magyarszék I
11.00 Abaliget M
11.00 Barátúr I

május 21.
17.00 Felsőmindszent, temető, az Öröm útja-imádság

május 22.
17.30 Godisa M
19.00 Mecsekrákos M
20.30 Magyarszék, virrasztás

május 23. Pünkösdvasárnap
08.00 Magyarhertelend M
09.30 Magyarszék M
11.00 Abaliget M

május 28.
16.30 Kisbeszterce B
18.00 Liget B

május 29.
16.30 Liget M, búcsú, elsőáldozás
16.30 Kovácsszénája I

május 30. Szentháromság Vasárnapja
08.00 Husztót M, elsőáldozás
08.00 Magyarhertelend I
09.30 Kisbeszterce, búcsú, elsőáldozás
09.30 Magyarszék I
11.00 Bános M, elsőáldozás
11.00 Abaliget I

június 6. Úrnapja
09.45 Család-Ünnep, Abaliget, katekézis gyerekeknek, felnőtteknek
11.00 Család-Ünnep, Abaliget, Te Deum

június 10.
16.30 Magyarszék Sz

június 11. Jézus Szíve Főünnepe
17.00 Orfű M

június 12.
17.00 Kisbeszterce M
18.00 Kishajmás M
19.00 Egyházbér M

június 13. 11. Évközi Vasárnap
08.00 Magyarhertelend M
09.15 Mecsekrákos I
09.30 Magyarszék M, Te Deum
11.00 Felsőmindszent M, Te Deum
11.00 Abaliget I

június 19.
16.00 Barátúr M
18.00 Husztót M
19.00 Kovácsszénája M

június 20. 12. Évközi Vasárnap
08.00 Bakóca M
08.00 Magyarhertelend I
09.30 Tekeres M
09.30 Magyarszék I
10.30 Liget I
11.00 Abaliget M

június 24.
16.30 Magyarszék Sz

június 26.
17.45 Godisa I
19.00 Bános I

június 27. 13. Évközi Vasárnap
08.00 Magyarhertelend I
09.30 Magyarszék I
11.00 Abaliget I

július 3.
17.00 Kishajmás I
18.00 Felsőmindszent I
19.30 Orfű I

július 4. 14. Évközi Vasárnap
08.00 Magyarhertelend I
09.00 Barátúr I
09.30 Magyarszék I
10.00 Egyházbér I
11.00 Abaliget I

július 10.
15.00 Husztót M
18.00 Godisa M
19.30 Mecsekrákos M

július 11. 15. Évközi Vasárnap
08.00 Magyarhertelend M
09.30 Magyarszék M
11.00 Abaliget M

július 17.
17.00 Kovácsszénája I
18.15 Kisbeszterce I
19.30 Tekeres I

július 18. 16. Évközi Vasárnap
08.00 Magyarhertelend I
09.30 Magyarszék I
11.00 Abaliget I

július 24. (Szt. Kristóf-napi kocsi-megáldásokkal)
16.30 Liget M
18.00 Bakóca M, búcsú
19.30 Bános M

július 25. 17. Évközi Vasárnap (Szt. Kristóf-napi kocsi-megáldásokkal)
08.00 Magyarhertelend M
09.30 Magyarszék M
11.00 Abaliget M, búcsú

július 31.
16.00 Kishajmás M
17.00 Felsőmindszent M koszorúzás
18.00 Felsőmindszent M, német
19.30 Orfű M

augusztus 1. 18. Évközi Vasárnap
08.00 Magyarhertelend M
09.30 Magyarszék M
11.00 Abaliget M

augusztus 7.
16.30 Husztót M
18.00 Kisbeszterce M
19.30 Mecsekrákos M

augusztus 8. 19. Évközi Vasárnap
08.00 Magyarhertelend M
09.30 Magyarszék M
11.00 Abaliget M

augusztus 14.
16.30 Abaliget M
17.45 Magyarhertelend M
19.00 Magyarszék M

Augusztus 15. Nagyboldogasszony főünnepe
Máriagyűdi Zarándoklat
17.45 Tekeres, gyóntatás
18.00 Tekeres M, búcsú

Augusztus 20. Szt. István király főünnepe
09.30 Felsőmindszent M, kenyérmegáldás
11.00 Abaliget M, kenyérmegáldás
12.15 Orfű-Malom, kenyérmegáldás

augusztus 22. 21. Évközi Vasárnap
08.00 Kovácsszénája M
08.00 Magyarhertelend I
09.30 Bakóca M
09.30 Magyarszék I
10.30 Liget I
11.00 Abaliget M

augusztus 28.
17.00 Barátúr M
18.15 Egyházbér M
19.30 Bános M

augusztus 29. 22. Évközi Vasárnap
08.00 Magyarhertelend M
09.15 Orfű I
09.30 Magyarszék M
11.00 Godisa M
11.00 Abaliget I

szeptember 2.
16.30 Magyarszék Sz

szeptember 3.
17.00 Orfű, Mária-köszöntő

szeptember 4.
15.15 Barátúr M
16.30 Kisbeszterce M
18.00 Mecsekrákos M

szeptember 5. 23. Évközi Vasárnap
08.00 Magyarhertelend M
09.30 Magyarszék M, Veni Sancte
11.00 Abaliget M, Veni Sancte

szeptember 11.
Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus, Családnap – Budapest, Margit-sziget

szeptember 12. 24. Évközi Vasárnap
Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus, Hősök tere, zárómise, pápalátogatás

Rendszeres programjaink

Szerdánként Abaligeten 6-7 h között csendes imádság van az iskoláért a templomban. 17 órakor (kivéve adventben) Magyarhertelenden esti imádságot végzünk a templomban áldoztatással. 18 órakor Magyarszéken a Bibliakör szünetel.

Csütörtökönként félórás szentségimádást (Sz) tartunk 15.00-kor, áprilistól 16.30-kor Magyarszéken papi és szerzetesi hivatásokért imádkozva Rosner Zsolt plébánosnál gyónási lehetőséggel.

Péntekenként a bűnbánati liturgián (B) szentgyónási lehetőséget is biztosít Rosner Zsolt plébános. Húsvéti időben a feltámadás 14 stációját imádkozzuk, amennyiben jó idő van, a kálvárián.

A kármelita nővérek kápolnájában hétköznap 8, vasár- és ünnepnapokon 11 órakor van szentmise.